Formy płatności

JAK ZAPŁACIĆ ZA ZAKUPY NA STRONIE INTERNETOWEJ AIR FRANCE?

Proponujemy różne formy płatności za zakupy dokonywane przez Internet. Dostępne formy płatności mogą być różne w zależności od okresu przed podróżą oraz od tego, czy transakcja jest przeprowadzana na stronie internetowej lub przez aplikację mobilną.

Bezpieczne płatności I poufność informacji

Przy płatności na naszej stronie internetowej Twoje dane transakcyjne są szyfrowane i przesyłane z wykorzystaniem bezpiecznego połączenia. Szyfrowanie informacji przekazywanych online jest realizowane w zależności od wyszukiwarki z zachowaniem najwyższych standardów (TLS 1.2).

Formy płatności

Karta płatnicza

Akceptujemy karty American Express, AIR FRANCE KLM – AMERICAN EXPRESS, Diners Club, Maestro, Mastercard, Visa, Visa Electron oraz UATP/AirPlus. Należy pamiętać, że w przypadku płatności kartą kredytową pobierana jest opłata bankowa w wysokości 1,50%. Kwota nie może przekraczać 100 PLN. Opłata nie jest naliczana w przypadku kart debetowych. W przypadku płatności kartą Visa, Mastercard lub Maestro bank może zastosować zabezpieczenie 3D Secure.

Dowiedz się więcej o usłudze 3D Secure

PayPal

Portfel elektroniczny PayPal umożliwia płacenie za zakupy w Internecie. W celu skorzystania z tej formy płatności należy posiadać konto PayPal. Instrukcje dotyczące płatności Podczas dokonywania płatności za rezerwację wybierz formę płatności PayPal. Zostaniesz wówczas przekierowany na stronę PayPal. Należy zidentyfikować się podając swój adres e-mail i hasło. Gdy tylko potwierdzisz swoją płatność, kwota zostanie pobrana z Twojego konta. Po uzyskaniu od banku informacji o zrealizowaniu płatności na Twój adres email zostanie wysłany bilet elektroniczny. Cała procedura trwa zwykle mniej niż 1 godzinę. Proszę pamiętać, że w przypadku płatności za pomocą PayPal pobierana jest opłata w wysokości 0,90%. Kwota nie może przekraczać 125 PLN.

Zobacz więcej na temat PayPal

Przelew bankowy

Jeżeli rezerwujesz swój lot przynajmniej 16 dni przed rozpoczęciem podróży, możesz dokonać płatności przelewem bankowym. Z tą metodą płatności mogą wiązać się bankowe opłaty za przelew. Informacje na temat wysokości tych opłat uzyskasz w swoim banku. W zależności od kraju płatność przelewem bankowym może być realizowana bezpośrednio lub za pośrednictwem naszego partnera Global Collect. Instrukcje dotyczące płatności Podczas dokonywania rezerwacji przekażemy dane kontaktowe oraz numery IBAN i BIC rachunku bankowego, na który musisz wykonać swój przelew. Płatność musi zostać zrealizowana w ciągu 3 dni od daty rezerwacji, abyśmy mogli ją otrzymać w ustalonym terminie i zagwarantować Twoją rezerwację. W tym celu można:

  • skorzystać ze strony internetowej swojego banku (jeśli Twój bank udostępnia funkcję przelewów online),
  • wypełnić polecenie przelewu w swoim oddziale banku.

W instrukcjach dotyczących płatności prosimy o podanie w tytule przelewu, w zależności od kraju, numeru referencyjnego płatności (12-cyfrowy kod wskazany na stronie potwierdzenia płatności oraz w przesłanym przez nas e-mailu z potwierdzeniem) lub numeru rezerwacji. Informacje te umożliwiają nam powiązanie Twojej płatności z Twoją rezerwacją. Po wpłynięciu pełnej kwoty za rezerwację na Twój adres e-mail zostanie wysłany bilet elektroniczny. Przelew międzynarodowy może wiązać się z dodatkowymi opłatami bankowymi oraz dłuższymi terminami realizacji. Prosimy sprawdzić w swoim banku czy termin realizacji przelewu nie przekracza ostatecznej daty emisji biletu.

Voucher

Voucher można  wykorzystać jako całkowitą lub częściową zapłatę online za rezerwację. Instrukcje dotyczące płatności Podczas dokonywania płatności za rezerwację należy w odpowiednim polu wprowadzić numer vouchera. Można wykorzystać kilka voucherów na opłacenie tej samej rezerwacji. Zatwierdzić każdy voucher klikając na "Dodaj". Kwota vouchera zostaje automatycznie odjęta od łącznej kwoty do zapłaty. Jeśli wartość vouchera jest wyższa od ceny biletu, pozostała kwota zostanie przeniesiona do nowego vouchera. Prosimy pamiętać:

  • Voucher jest imienny i nazwisko musi być takie samo jak podane w dokumentacji rezerwacyjnej.
  • Opłacenie opcji przy użyciu vouchera jest możliwe po dokonaniu zakupu biletu w rubryce „Moje rezerwacje”.
  • Vouchery wydane przez Air France (zaczynające się od 057) posiadają ważność na stronie Air France. Aby skorzystać z vouchera wystawionego przez KLM (zaczynający się od 074), należy wejść na stronę KLM.
  • Można wykorzystać voucher wydany w innej walucie niż waluta rezerwacji.